Sretno 6. kolo: Zadar doma pjevajući sa Borovišta iz Unešića!

Piše Ivica GJERGJA
27. travnja 2024. - 21:20

ZAGORA – ZADAR 1:2

UNEŠIĆ – Igralište Borovište. Gledatelja 1500. Sudac: Jakov Titlić (Potravlje). Pomoćnici: Barić i Krajina.

Strijelci: 1:0 Maretić (50), 1:1 Luetić (58), 1:2 Nakić (70).

ZAGORA: Lukač, Šupe, Maretić, J. Šupe, Zeljković, Ravlić, Mrčela, Topić (od 74. Abramović), Gabrić, Božić (od 68. Tarabarić), Krajina. Trener: Saša Glavaš.

ZADAR: Matasović, Kordić, Muić, Jukić-Peladić, Luetić (od 90. Pedišić), Jurić (od 90. Grbić), Perić, Jakir, Gregov (od 46. Vukadinović), Djevaljekaj (od 46. Nakić), Serbinov (od 80. Iveljić). Trener: Marin Oršulić.

Pobijediti izravnog protivnika na njegovom terenu za prijestolje – prvo mjesto, uzeti mu sva tri boda i zaposjesti prvu poziciju to može samo odlično ukomponirana momčad kakav je trenutno HNK Zadar pod vodstvom stručnog stožera koga predvodi Marin Oršulić. I ovim putem sve čestitke pobjedniku!

Pobjeda Zadra je tim veća kad se zna da je bilo dosta skepse pred susret ova dva kluba. Tako da su neki govorili da će Zagora pobijediti, no to se nije ostvarilo. Zadar je bio dominantan poglavito u drugom dijelu susreta kada se lomio rezultat.

No prijeđimo na kretanje na terenu oba sastava. U početnoj fazi utakmica „napaljeni“ domaćini su bili nešto agilnija momčad, imali su i neke poluprigode, no prvi dio susreta završio je bez zgoditaka.

image

Zagora - Zadar

I. G./Slobodna Dalmacija

Prvi zgoditak i vodstvo domaćini su ostvarili u 50. minuti nakon kornera sa desne strane koga je izveo Mrčela, Maretić je sa nekih 4-5 metara probio mrežu Matasovića za 1:0 na oduševljenje gledatelja.

Igralo se i dalje između dva kaznena prostora i nije se čekalo puno kada je uzvratio gost preko Luetića, zgoditak je postigao glavom u 58. minuti.

I dalje Zadar ima inicijativu, Kordić po tko zna koji put probija desni bok, ali dva je puta bio neprecizan u 59. i 60. minuti. Nakon toga i Vukadinović je imao svoju lijepu prigodu, ali samo priliku.

image

U vodstvo Zadar je doveo dosad „zaspali“ Roko Nakić u 70. minuti. Kako se primicao kraj susreta Zadrani su pametnom igrom smirivali „strasti na terenu“, izvršili neke izmjene, ali i prijetili, pa smo tako zabilježili Luetićevu prigodu u 86. minuti, pa Jurićevu, a s druge strane je Gabrić zaprijetio u sam smiraj susreta, od čega nije bilo ništa.

Zadrani su nakon odsviranog kraja poletjeli jedan drugom u zagrljaj i nastavili slavlje na terenu.

Nakon ove pobjede kod Zagore doma, Zadar je prvi na ljestvici i ima 61 bod, te joj bježi dva boda, ona 59 bodova, sa zadarskom nadom i vjerom da će na tom mjestu i ostati.

06. svibanj 2024 17:25