Treći zgoditak za konačnu pobjedu ‘Vitezova‘ izveo Mateo Pranić!

Piše Ivica Gjergja
10. svibnja 2024. - 21:03

HV POSEDARJE – VODICE 3:1

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Sudac: Mario Soldić (Hrvace) 6,5. Pomoćnici: Kurtović i Tolić.

Strijelci: 1:0 Knežević (17), 1:1 Stojčević (25-11m), 2:1 Sušić (49), 3:1 Pranić (76).

Najbolji igrač: Ivan Čurjurić (HV Posedarje).

HV POSEDARJE: Pinčić 7, Zebić 7, Sušić 7,5 (od 89. Vedrić-), Begonja 7 (od 80. Sinovčić -), Čurjurić 8, Knežević 7 (od 76. Ivandić 7), Zdrilić 7, Morić 7 (od 46. L. Klanac 7), Pranić 7,5, Jurjević 7, Jurjević-Adžić 7 (od 84. Erstić-). Trener: Ivan Šimurina 7.

VODICE: Benet 6, Spahija 5,5, Sarić 6, Jurić 6,5 (od 83. Krpetić-), Prpić 6, Josipović 5,5, Silov 6 (od 65. Fuštin-), Crljen 6, Pandža 5,5, Španja 7, Stojčević 6,5 (od 83. I. Španja). Trener: Klaudio Vuković 6.

Iako su domaći nogometaši imali dominaciju od samog početka susreta, tek su u devetoj minuti izveli jednu lijepu akciju koja je ‘mirisala‘ na zgoditak. Naime, sa lijevog boka, nakon što se „obračunao“ sa dvojicom protivnika, Čurjurić je uputio loptu u kazneni prostor, no Jurjević je bio kratak za pola koraka. U 17. minuti je pak mladi i potentni Josip Sušić izvrsno ‘probio‘ na lijevoj strani, te ostavio iza sebe dvojicu obrambenih igrača Vodica i pronašao Begonju koji ‘tuče‘, no vratar Benet je to obranio i odbio loptu na koju je natrčo Knežević i to je bilo - 1:0.

image

Vitez, nogomet

Ivica Gjergja/Slobodna Dalmacija

Vodičani su se nakon toga probudili uz pokretača svih akcija je Tonija Španju koji je u 25. minuti izašao sam u kazneni prostor. Obrana domaćina ga je srušila i to je bio kazneni udarac sa jedanaest metara kojeg je Stojčević pretvario u zgoditak. Gosti su opet pokušali zaprijetiti, no obrana domaćina je sve zaustavila, a poluvrijeme je završilo - 1:1.

Domaćini su na odmoru dobili malo ‘jezikove juhe‘ od trenera Ivana Šimurine, nakon čega su se u nastavku razletjeli terenom i već u 49. minuti imali vodstvo.

Čurjurić je odbijenu loptu prihvatio u snopu nogu, nakon čega je nastupio Sušić za 2:1 i dugotrajan aplauz gledatelja. Treći zgoditak za konačnu pobjedu izveo je Mateo Pranić koji je podsjetio na svoje nekadašnje nogometne dane, pa je ‘zabio‘ 15. minuta prije kraja. Treba spomenuti i četiri jako lijepe prigode domaćina Begonje, Kneževića dvije i Jurjevića-Adžića, od 65. do 73. minute. Domaćine je obradovao kapetan Luka Klanac koji se vratio godinu dana nakon operacija koljena.

03. lipanj 2024 02:21